رفتن به محتوای اصلی

کاربرد فراورده های الیاف شیشه جهت ساخت انواع مصنوعات طی دهه های اخیر همواره رو به فزونی داشته است به دلیل پیچیده بودن تکنولوژی تولید الیاف شیشه و عدم وجود این صنعت گران بها در کشور هر ساله مبلغ قابل توجهی ارز جهت واردات فراورده های الیاف شیشه که میزان آن در سالهای اخیر همواره روند صعودی داشته است ، از کشور خارج می گردد .

شرکت مواد ویژه لیا (سهامی عام) به منظور تامین بخش مهمی از نیاز کشور به فرآورده های الیاف شیشه و با بهره از تکنولوژی مدرن و تامین ماشین آلات از کشور آلمان موفق گردید در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار در کشور کارخانه تولید الیاف شیشه را راه اندازی نماید. محصولات تولیدی این شرکت الیاف بریده شده، تیشوی فایبر گلاس و ایزوگام می باشد.

الیاف شیشه مرطوب یکی از فرآورده های الیاف شیشه از نوع E-Class یا C-Glass مقاوم در برابر خوردگی می باشد که جهت ساخت عایق های رطوبتی، پوشش لوله های آب، نفت، گاز ساخت لوله های فایبر گلاس به کار می رود.

شرکت مواد ویژه لیا قادر است انواع تیشوی فایبر گلاس را با بهترین کیفیت در عرض ها و گرماژهای مختلف تقویت شده با نخ شیشه تا ظرفیت ۴۰ میلیون متر مربع در سال تولید نموده، به طوری که بخش اعظم نیاز تامین کنندگان داخلی را تامین نماید.

بخش مهندسی فروش، وجود آزمایشگاه کنترل کیفی و بخش نحقیق و توسعه، این امکان را به شرکت می دهد که پیرو تماس با مشتریان و شناخت مشخصات مطلوب آن ها برای انواع کاربرد تیشو، نسبت به تولید هر نوع تیشو مطابق با نیاز هر مشتری اقدام نماید.

%0
تولید ظرفیت اسمی
0
روز سال در حال تولید 24 ساعته
0
اولین تولید کننده الیاف شیشه در کشور

تاریخچه شرکت لیا

1376:  آغاز مطالعات و بررسی تکنولوژی روز دنیا در زمینه تولید الیاف شیشه

۱۳۷۸: عقد قرارداد خرید تکنولوژی و ماشین الات خط تولید الیاف شیشه و تیشوی فایبر گلاس به ظرفیت ۲۰۰۰ تن در سال با شرکت آلمانی LIPEX

۱۳۸۰: عملیات اجرایی طرح مهرماه ۱۳۸۰ آغاز شد.

۱۳۸۲: شروع به کار آزمایشی و پس از آن تولید الیاف شیشه در کشور برای اولین بار

۱۹۳۴: اضافه شدن خط تولید ایزوگام با بالاترین استانداردها به شرکت

برگشت به بالا